همایش ملی فقه هنر
صفحه اصلی آرشیو اخبار گالری فراخوان ارسال آثار رسانه های دیگر ارتباط با ما
چالش‌های هنر از منظر فقهی بررسی می‌شود
چالش‌های هنر از منظر فقهی بررسی می‌شود

دبیر اجرایی همایش ملی فقه هنر گفت: چالش‌های هنر از منظر فقهی در همایش بررسی شده و به صورت مستند پاسخ داده می‌شود. حجت‌الاسلام دکتر مهدی هما‌زاده ظهر امروز در نشست خبری همایش فقه هنر که در مدرسه اسلامی هنر برگزار شد اظهار کرد: همایش فقه هنر نخستین همایشی است که با بهره بردن ا ...

دبیر اجرایی همایش ملی فقه هنر گفت: چالش‌های هنر از منظر فقهی در همایش بررسی شده و به صورت مستند پاسخ داده می‌شود.
حجت‌الاسلام دکتر مهدی هما‌زاده ظهر امروز در نشست خبری همایش فقه هنر که در مدرسه اسلامی هنر برگزار شد اظهار کرد: همایش فقه هنر نخستین همایشی است که با بهره بردن از نام قرآن و هنر دو سال پیش برگزار شد.
وی با اشاره به شمار مقالاتی که به این همایش ارسال شده بود گفت: در این همایش ۲۵۰ مقاله علمی هنری به دبیرخانه رسید.
دبیر اجرایی همایش ملی فقه و هنر با اشاره به تجربه موفقیت آمیز دوره نخست برگزاری این همایش گفت: با استفاده از تجارب دوره نخست دومین دوره از این همایش در زمستان امسال برگزار خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه همایش ملی فقه هنر به صورت دوسالانه برگزار می‌شود، تصریح کرد: سومین همایش ملی فقه و هنر نیز در سال ۹۶ با عنوان حکمت هنر برگزار می‌شود.
ایشان با اشاره به اهداف این همایش گفت: برطرف کردن چالش‌های هنر از منظر فقهی از جمله اهداف این همایش است که تلاش می‌شود بخشی از این چالش‌ها و ابهامات در حوزه هنر مورد بررسی قرار گرفته و برطرف شود.
این مسئول اضافه کرد: بخشی از این چالش‌ها به فتاوا و نظرات فقها ارتباط دارد که در واقع این ضرورت پرداختن به مباحث فقهی هنر را تبیین می‌کند.

دبیر اجرایی همایش ملی فقه هنر با بیان اینکه در زمان کنونی موضوعات هنر تغییر کرده است، ‌گفت: با تغییراتی که به وجود آمده است نیازمند کاوش جدید برای استنباط فقهی هستیم زیرا در ارتباط هنر امروز پرسش‌های چالشی و مهمی را برای علما و فقها مطرح کرده‌اند که نیاز است به صورت تخصصی به بحث هنر ورود پیدا کرد.

1394/5/18 ساعت 13:55
کد 58
لینک خبر
بازخورد