همایش ملی فقه هنر
صفحه اصلی آرشیو اخبار گالری فراخوان ارسال آثار رسانه های دیگر ارتباط با ما
همایش ملّی فقه هنر
همایش ملّی فقه هنر

همایش ملّی فقه هنر به همّت مدرسه اسلامی هنر و با حمایت شورای فرهنگ عمومی کشور، دی ماه امسال برگزار می­شود. هیئت علمی این همایش که ریاست آن بر عهده حجّت‏الاسلام و المسلمین ابوالقاسم علیدوست است، با هدف تعمیق و توسعه پژوهش‏های فقهی و اجتهادی در حوزه مسائل تخصّصی هنر از یک‏ماه پیش شر ...

همایش ملّی فقه هنر به همّت مدرسه اسلامی هنر و با حمایت شورای فرهنگ عمومی کشور، دی ماه امسال برگزار می­شود.

هیئت علمی این همایش که ریاست آن بر عهده حجّت‏الاسلام و المسلمین ابوالقاسم علیدوست است، با هدف تعمیق و توسعه پژوهش‏های فقهی و اجتهادی در حوزه مسائل تخصّصی هنر از یک‏ماه پیش شروع به کار کرده و محورهای فراخوان مقالات همایش نیز به زودی منتشر خواهد شد.

ابعاد محتوایی مقالات، از مباحث مربوط به روش‏شناسی فقاهت هنر تا بررسی زمان‏مندی احکام منصوص هنر تا مباحث درون فقهی مانند بازپژوهی­های احکام و اصطلاحات مرتبط با هنر، تحلیل جایگاه عرف در فقه هنر، نقش انگیزه و محتوا در احکام هنر، تا مباحث پیرامون حاکمیت اسلامی و هنر مانند نقش تزاحم در احکام هنر، محدوده ورود حاکمیت در ممیّزی­ها، تا مباحثی درباره تأثیر چالش­های بین­المللی، تأثیر اغتراب، تأثیر جنسیت در احکام هنر و نیز موضوعاتی ذیل هنر و آزادی بیان، مانند محدوده آزادی هنرمند در نسبت با حریم اشخاص و اصناف و … را در بر می­گیرد.

طبق رایزنی‏های انجام گرفته، مقالات برگزیده پس از ارائه در روز همایش، در مجلات علمی –پژوهشی ببه چاپ خواهد رسید. تا کنون تعدادی از مراکز علمی و پژوهشی، آمادگی خود را برای مشارکت علمی در این همایش اعلام کرده‏اند.

1394/4/20 ساعت 13:25
کد 55
لینک خبر
بازخورد